"Zwolnieni z Teorii" to Ogólnopolska Olimpiada dla licealistów, której głównym celem jest wykorzystanie wiedzy teoretycznej przy tworzeniu własnych projektów społecznych. Należy podkreślić, że patronat nad "Olimpiadą Zwolnieni z Teorii" objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Głównym celem Olimpiady jest rozwijanie kompetencji miękkich tzn. szukania partnerów strategicznych, tworzenia harmonogramu i budżet, pracy w zespole, dzięki której uczniowie uczą się mediacji, rozwiązywania konfliktów. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Uczniowie trzeciej klasy Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, postanowili stworzyć dziesięcioosobową drużynę w składzie : Jakub Cabaj, Paulina Gawryś, Katarzyna Kuźnia, Wiktoria Maciejewska, Kamil Podgórski, Karolina Rudzka, Sylwia Stodulska, Michał Szaniawski, Weronika Wojtasiewicz, Beata Zięcina (mentor Agnieszka Karwowska). W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, uczniowie postanowili stworzyć grę miejską, której głównym celem było promowanie wiedzy historycznej i budowanej postaw patriotycznych. Dzięki zaangażowaniu udało się pozyskać sponsorów, którym pragniemy podziękować: Kancelarii Premiera RP Mateusza Morawieckiego, firma Brüggen Polska, ufundowały nagrody rzeczowe, natomiast finansowo wsparła nas Burmistrz Miasta Garwolina,Urząd Gminy Garwolin. Dzięki zdobytym funduszom mogliśmy przygotować znaczki okolicznościowe, poczęstunek i nagrody rzeczowe. 22 listopada 2018 r. odbyło się szkolenie prowadzone przez przedstawiciela Banku BGŻ BNP Paribas, dzięki któremu poznaliśmy tajniki negocjacji. 29 listopada 2018 r. dobyła się przygotowana przez nas Gra Miejska „Forever Independence”, w której wzięli udział uczniowie i opiekunowie z trzech szkół: Szkoła Podstawowa nr 5 w Garwolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie oraz Szkoła Podstawowa w Michałówce.

Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00 w auli szkolnej ZS nr 1 w Garwolinie. Tam uczniowie zapoznali się z zasadami gry, wylosowali nazwę swojej drużyny: orły, żubry i bociany oraz dostali mapy, z zaznaczonymi punktami do których mieli dotrzeć uczestnicy i odpowiedzieć na przygotowane pytania dotyczące historii i kultury Polski. Ostatni punkt znajdował się w Szkolnej Izbie Tradycji, po zaliczeniu pytań uczestnicy wrócili na aulę szkolną, gdzie czekała na nich gorąca herbata i słodki poczęstunek. Nasze spotkanie umilił szkolny zespół muzyczny. Grę miejską wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z Garwolina, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Garwolina, trzecie Szkoła Podstawowa z Michałówki Wszyscy uczestnicy otrzymali przygotowane nagrody rzeczowe, całemu wydarzeniu towarzyszyła miła atmosfera, a uczestnicy z pewnością poszerzyli swoją wiedzę historyczną.

W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Dyrektor Hannie Wilczek za wsparcie nas w przygotowaniach związanych z organizacją Gry Miejskiej, Pani Joannie Skwarczyńskiej, która udostępniła nam Izbę Regionalną, uczniom i opiekunom ze szkół podstawowych, którzy wzięli udział w naszym wydarzeniu oraz sponsorom.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s