26 października 2018 roku odbyła się konferencja z panem Antonim Garwolińskim na temat: „Ojcowie Niepodległej”. W spotkaniu uczestniczyła klasa 2d LO z wychowawczynią p. Beatą Żak i s. Anetą.

Pan Garwoliński opowiadał o historii naszego miasta i okolic w czasie walk o niepodległość. Odniósł się również do historii Polski, przybliżył sylwetki najważniejszych postaci historycznych działających na rzecz odzyskania niepodległości.

Swoją wiedzę opierał na publikacjach dotyczących historii Polski, własnych opracowaniach i badaniach. Dla ubarwienia swojego przekazu przyniósł własnoręcznie przygotowanego orła „zrywającego kajdany niewoli”.

Młodzież w skupieniu przysłuchiwała się opowieściom p. Garwolińskiego. Organizatorami spotkania byli: p. E. Kacprowicz, p. A. Winek i p. A. Ostolski.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s