Ogólnopolski konkurs „Verstehen” to jeden z bardziej nietypowych konkursów znajomości języka niemieckiego, w którym uczniowie sprawdzają swoją umiejętność rozumienia i reagowania ze słuchu.

Test jest bardzo trudny, ponieważ uczniowie wyłącznie słuchają zadań nie widząc transkrypcji tekstu. Miło mi poinformować, że w tegorocznej III edycji konkursu „Verstehen” (udział w konkursie wzięło 1215 uczniów z 245 szkół) nasi uczniowie uplasowali się na wysokich miejscach w ogólnopolskim rankingu.

 

Oto najlepsze wyniki:

1. Patryk Paciorek, kl. IV A TE- 2 miejsce w województwie, 

2. Winek Kinga, kl.2TOR-3 miejsce w województwie,

3. Weronika Wojtasiewicz, kl. III ATE- 3 miejsce w województwie,

4. Ewelina Pawlak, kl. II DLO-4 miejsce w województwie,

5. Jakub Cabaj, kl. III A TE- 4 miejsce w województwie,

6. Julia Nalazek, kl. ID LO- 5 miejsce w województwie,

7. Weronika Kozłowska, kl. IID LO- 6 miejsce w województwie,

8.Grzegorz Ciara, kl.II D LO-7 miejsce w województwie,

9. Adrian Lisiczyński, kl.III A TE-7 miejsce w województwie,

10. Konrad Galas, kl.IV TI-7 miejsce w województwie.

Szkoła za bardzo dobre wyniki w konkursie oraz liczny udział (93 uczniów z naszej szkoły) otrzymała statuetkę sowy, a uczniowie oprócz dyplomu dostali upominki. Dodatkowo Weronika Wojtasiewicz otrzymała wyróżnienie w formie bezpłatnego udziału w kolejnej edycji udziału. Za przesłane zdjęcie z konkursu, które komisja uznała za najciekawsze i najfajniejsze wygraliśmy nagrodę pieniężną:)

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach językowych.

Ewa Chodakowska

0
0
0
s2smodern
powered by social2s