We wtorek 6 listopada 2018 roku, w klasach 1bTE, 1TOR i w grupie z klasy 2dLO realizującej fizykę w zakresie rozszerzonym, odbył się wykład prowadzony przez pana Sylwestra Sommera zatytułowany: Promieniowanie wokół nas.

Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie wiele informacji oraz dowiedzieć się nowych rzeczy dotyczących rodzajów promieniowania, naturalnych źródeł promieniowania jonizującego oraz zastosowań tego promieniowania w nauce, technice, przemyśle, medycynie i energetyce. Uczniowie mogli zobaczyć skały z nieczynnej już kopalni uranu, która znajdowała się w Kowarach pod Jelenią Górą i za pomocą licznika Geigera-Müllera mogli zmierzyć promieniowanie emitowane przez te skały.

Zajęcia odbyły się w ramach akcji realizowanej dla Ministerstwa Energii: 100 lekcji o atomie. Celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie zagadnień związanych z promieniowaniem jonizującym i zastosowaniem pierwiastków promieniotwórczych, w szczególności w energetyce.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s