Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, świętowali w piątek, 9 listopada 2018 roku.

Rezultaty podjętych inicjatyw można było podziwiać na korytarzach oraz w pracowniach. Wystawy, konkursy, warsztaty, kawiarenka literacka, przegląd pieśni patriotycznych – to tylko niektóre z propozycji, z których mogli skorzystać tego dnia uczniowie Ekonomika.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się od apelu, podczas którego dyrektor Hanna Wilczek przypominając najważniejsze wydarzenia historyczne, podkreślała wagę wspólnego świętowania.

Był to również moment na podsumowanie wszystkich działań, w które włączyła się szkoła oraz nagrodzenie tych najlepszych. Jako upamiętnienie obchodów 100-lecia na placu szkolnym uczniowie posadzili dąb.Nie zabrakło tortu w barwach narodowych, wspólnie odśpiewanego hymnu oraz pamiątkowych zdjęć z biało-czerwoną flagą.

Iwona Ostrowska

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s