Każdy z nas, jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i niepowtarzalny. Mamy mocne i słabe strony, wady i zalety, ogromne możliwości i ograniczenia. Niestety najczęściej widzimy to, co sprawia nam trudność, z czym sobie nie radzimy, co nas uwiera i nam przeszkadza. Koncentrując się na naszych słabościach nie potrafimy dostrzec, że jesteśmy wspaniali. A chodzi o to, żeby dostrzec w sobie potencjał, przyjąć wiedzę o sobie samym, wykorzystać swoje umiejętności oraz indywidualne doświadczenie, aby stać się „architektem swojego szczęścia”. Właśnie pod takim hasłem odbywały się Ogólnopolskie Dni Kariery Zawodowej (15-21 październik 2018 r.) w naszej szkole.

I tak pierwsze spotkanie odbyło się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Co ma inspektorat ZUS w Garwolinie wspólnego ze szczęściem? No cóż, jak się okazało na spotkaniu, bardzo wiele! Można stwierdzić, że aby być architektem swojego szczęścia trzeba myśleć perspektywicznie. Zajęcia w ZUS pt. "Twoja przyszłość w Twoich rękach, czyli rola ubezpieczeń w dorosłym życiu" prowadzone przez p. Ignacego Kozaka i p. Izabelę Hinc-Kozłowską, pokazały różne ścieżki kariery i możliwości realizacji swoich planów.

18 października 2018 roku odbyły się warsztaty dziennikarskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zajęcia poprowadziła p. Marlena Kałużyńska-Tyburska wraz z p. Pauliną Litwińską. Uczniowie musieli przygotować materiał do wywiadu, następnie ten wywiad przeprowadzić. Dowiedzieli się też jak rozgrzać aparat mowy, by brzmieć wyraźnie i zrozumiale. Pani Marlena przedstawiła nam ścieżkę kariery w mediach - PandaTV - studenckiej telewizji online UKSW.

Kolejne spotkanie w ramach październikowych Dni Kariery odbyło się 19 października 2018 roku. Warsztaty poprowadził pan Jakub Truszkowski, doradca edukacyjny i absolwentka naszej szkoły, studentka II roku psychologii właśnie w Anglii - Dominika Kalinowska. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak aplikować na studia w Wielkiej Brytanii, jakie są kierunki i warunki kształcenia. 

Warsztaty "Yes, you can! - Studiuj w Anglii" uświadomiły nam, że naprawdę warto się uczyć, gdyż: "im więcej się uczysz, tym silniejszy się stajesz, tym więcej przeszkód potrafisz pokonać".

22 października 2018 roku odbyły się warsztaty dla uczniów z Technikum Organizacji Reklamy prowadzone przez p. Andrzeja Sągina z Warszawskiej Szkoły Reklamy. Temat spotkania: Dlaczego warto pracować w branży reklamowej. Specjalizacja działów marketingu (badania, kreacje, produkcja, stanowiska,kwalifikacje, zarobki). Jak się okazało nie każdy powinien pracować w tej branży, trafiają tam najlepsi i najbardziej zdeterminowani! A co zrobić, żeby się znaleźć wśród najlepszych, no cóż, nic prostszego jak zauważył prowadzący, praktyka, praca, determinacja, stworzenie własnego portfolio, to właśnie jest gwarancją sukcesu.

Kolejne spotkanie odbyło się w ramach Akademii Przedsiębiorczości warsztaty prowadzone przez p. Joannę Stefańczyk z SGGW z Warszawy przybliżyły uczniom zasady wolnego rynku oraz prowadzenia działalności gospodarczej.

W tym miejscu dziękuję p. Jolancie Konarzewskiej za wsparcie przy organizacji Ogólnopolskich Dni Kariery Zawodowej.

Agnieszka Karwowska

0
0
0
s2smodern
powered by social2s