W dniach 26 maja-1 czerwca 2018 r. nauczyciele przedmiotów ekonomicznych i związanych z reklamą wraz nauczycielem j. angielskiego uczestniczyli w programie ERASMUS + „Europejscy zawodowcy” w Hiszpanii. Celem programu było zdobycie nowych kwalifikacji i doświadczenia zawodowego. Wyjazd był dobrą okazją do sprawdzenia i doskonalenia kompetencji nauczycieli, umożliwiał nawiązanie nowych kontaktów i stał się inspiracją do wprowadzenia zmian poprawiających dydaktyczny potencjał naszej szkoły.

Nauczyciele w ramach programu poznali system edukacji w Hiszpanii. Uczestniczyli m.in. w spotkaniu z dyrektorem szkoły „Cento de Estudios de FormaciónProfesjonalAlhamar”. Dało to możliwość wymiany doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego młodzieży, poznania dobrych praktyk i sprawdzonych metod kształcenia, które będzie można przenieść na grunt naszej szkoły. Nauczyciele spotkali się także z właścicielką firmy „CalleCiego”, która przedstawiła swój pomysł na biznes i omówiła zasady zakładania działalności gospodarczej w Hiszpanii.

W wolnym czasie nauczyciele mieli możliwość poznać największe atrakcje turystyczne Grenady – pięknego miasta, w którym mieli okazje mieszkać. Niezapomniane wrażenia pozostawił po sobie pałac muzułmańskiej dynastii Nasrydów – Alhambra oraz arabska dzielnica z wąskimi, krętymi uliczkami i białymi domami na wzgórzach Albaycin.