W naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX.  W konkursie wzięło udział 25 uczniów.

Uczniowie pisali testy, które nie tylko pozwoliły sprawdzić poziom opanowanego języka angielskiego ale przede wszystkim nauczyły ich umiejętności rozwiązywania zadań testowych w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz jasno sprecyzowanego, zdrowego współzawodnictwa na poziomie całego kraju.

 

Ideą konkursu było zmotywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzebna była odpowiednia dla danej kategorii wiekowej wiedza gramatyczna, słownikowa, kulturoznawcza oraz z zadanej lektury:

Lions (I klasa LO, T) – "The Lost World"

Eagles (II, III, IV klasa LO, T) –"The Count of Monte Christo"

Za organizację konkursu odpowiadała p. Beata Skwarczyńska.

Uczeń naszej szkoły odnósł duży sukces.

Wynik bdb – Nico Strzedulla I a LO - dyplom + bon prezentowy z „Empiku”

Zwycięzcy gratulujemy!