„Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów”- w związku z tym, po raz XIII nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie z Andrzejem Ostolskim, Anetą Winek, zorganizowali Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej, który odbył się 29 maja 2018 roku w auli szkoły.
Celem Festiwalu było promowanie kultury europejskiej oraz prezentacja dorobku artystycznego uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych , z terenu naszego powiatu.
Festiwal rozpoczął się od przywitania zgromadzonych gości i uczestników konkursu przez parę konferansjerów. Następnie pan wicedyrektor Marek Piotrowski dziękując za wielkie zainteresowanie tym wydarzeniem.
Na festiwalu wystąpiło około 150 wykonawców, którzy zaprezentowali utwory ulubionych kompozytorów. Przeważały piosenki anglojęzyczne oraz w języku polskim, byli oceniani w dwóch kategoriach: soliści i zespoły wokalne w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poziom artystyczny uczestników konkursu był bardzo wysoki.
Występy uczestników oceniało jury w składzie: przewodniczący Tadeusz Talarek gitarzysta i solista zespołu Discover i orkiestry Dętej w Garwolinie, Marek Rękawek gitarzysta saxofonista i wokalista zespołu Alien oraz Sebastian Borowski muzyk i pedagog.

Honorowy Patronat nad festiwalem objęli i sponsorami nagród byli:
Starosta Marek Chciałowski i Zarząd Powiatu Garwolińskiego
Burmistrz Miasta Garwolina Tadeusz Mikulski, Przewodniczący Rady Miasta Garwolina Marek Jonczak, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Prezes firmy” LECHPOL” Zbigniew Leszek, Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Garwolinie z Dyrektorem Radosławem Miturą.

Laureaci XIII Powiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej „Eurowizja 2018”

Grand Prix
Wiktoria Piorun Best Vocal Studio Garwolin
kat. soliści szkoła podstawowa
I Roksana Mikulska PSP Trąbki
II Aleksandra Tudek Best Vocal Studio Garwolin
III Julia Głowala PSP nr1 w Garwolinie
III Adrianna Cybulska Zespół Szkolno- Przedszkolny Wola Rębkowska
III Magdalena Ostaszewska

kat. zespoły wokalne Szkoła Podstawowa
I Publiczna Szkoła Podstawowa w Miastkowie Kościelnym
II Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Pilczynie
III Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Łaskarzewskiej

Gimnazjum Soliści
I Dominika Talarek Gimnazjum w Gończycach
II Apolonia Oskroba PSP w Smogoszczy
III Weronika Kalbarczyk Szkoła Post. w Sobolewie
III Angelika Gugała Szkoła Podstawowa w Sobolewie
Zespoły wokalno instrumentalne gimnazjum
I Zespół Szkół im. J Piłsudskiego w Garwolinie
II Publiczna Szkoła Podstawowa w Miastkowie Kościelnym
II Zespół woklany Gimnazjum nr2 w Łaskarzewie
III Gimnazjum w Starym Pilczynie.

 

Soliści Szkoła Ponadgimnazjalna
I Izabela Krawczyk Best Vocal Studio Garwolin
II Izabela Bożek Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie
II Wiktoria Sierańska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie
zespoły instrumentalno- wokalne Szkoła Ponadgimnazjalna
I Fanatycy KLO Garwolin
I New Beat z Piotrem Popławskim Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 CKU w Garwolinie
II New Beat z Marcinem Borowskim Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 CKU w Garwolinie

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe,
tj. gitary ,Smartfony, Głośniki Karaoke, Słuchawki, Głośniki bezprzewodowe, Power Banki.

Na koniec festiwalu ponownie zabrał głos pan Starosta Marek Chciałowski, który podsumowując imprezę muzyczną stwierdził, że w naszym Powiecie Garwolińskim mamy bardzo uzdolnioną młodzież, której trzeba tylko dać szansę i taką szansą była nasza impreza. Następnie pan Andrzej Ostolski, który był głównym organizatorem festiwalu dodał, że dla wielu uczestników tej imprez może to być klucz do sukcesu w życiu i karierze.