oppm

Zostaliśmy zakwalifikowani do Ogólnopolskiego Przeglądu Projektów Młodzieżowych organizowanego przez Fundacje Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Już po raz piąty uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie realizowali ogólnopolski projekt „PoczytajMy”. Nasze zaangażowanie i pomysły zostały docenione przez Jury i z 68 zespołów zgłoszonych na OPPM zostaliśmy wybrani do ścisłego finału. Dzięki temu będziemy mogli 12 czerwca w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie zaprezentować efekty naszej pracy. W tym roku do projektu przystąpiło z nami Niepubliczne Przedszkole „Juniorek” i Publiczne Przedszkole Akademia Pana Kleksa w Garwolinie. Wspólne czytanie książek to nie wszystko! Po lekturze uczestnicy razem się bawili, rysowali, malowali, lepili i wycinali. Jednym słowem robili to, co najbardziej lubi każdy maluch! W sumie odbyło się osiem spotkań, w tym uczniowie Ib LO przygotowali przedstawienie „Kopciuszek wersja Współczesna” pod opieką p. Sylwii Kozyry. Aby jeszcze bardziej zainteresować młodzież czytaniem poświęcono cały numer gazetki szkolnej „Eureka” promowaniu czytelnictwa. I tak ukazały się recenzje książek z dzieciństwa, które sprawiły, że uczniowie stali się wiernymi czytelnikami. Wśród prezentowanych pozycji można znaleźć cykl „Zwiadowcy”, „Tajemniczy ogród”, „Czas na mysz nie czeka”, czy „Małego księcia”. Ponadto opublikowano wywiady „Co czytali nasi dziadkowie” i „Co czytali nasi rodzice” oraz artykuł „Powody dla których warto czytać”.

 pocztajmy

Prezentacja efektów projektowych odbędzie się według harmonogramu wydarzeń w których będziemy brali udział. Wszystko rozpocznie się od uroczystej gali w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim. Następnie zaprezentujemy efekt naszej pracy i weźmiemy udział w warsztatach, które pozwolą nam na rozwijanie kreatywności, co wykorzystamy w przyszłym, roku przy realizacji projektu PoczytajMy. Weźmiemy udział w następujących warsztatach: „ Co zrobić, aby o efektach naszej pracy usłyszeli inni? Warsztat skutecznej komunikacji projektów” i „ Włącz energię w grupie!”. Szkołę będą reprezentować wolontariusze biorący udział w projekcie : Klaudia Foryś, Roksana Malinowska, Magdalena Stankiewicz, Katarzyna Szczypek pod opieką koordynatora projektu p. Agnieszki Karwowskiej. Przy realizacji projektu pomagała p. Marta Ozóg, p. Sylwia Kozyra, p. Sylwia Łapacz i p. Jolanta Konarzewska