W dniach 19-24 III 2018 r. siedmiu nauczycieli ZSP CKU nr 1 w Garwolinie poszerzało swoje kwalifikacje uczestnicząc w programie Erasmus+. Ideą przewodnią wyjazdu było zdobycie nowych wiadomości związanych z działaniem szkolnictwa zawodowego w systemie edukacyjnym Włoch,

stąd wśród wyjeżdżających znaleźli się nauczyciele przedmiotów informatycznych oraz języka angielskiego zawodowego.

 

Temu szczególnemu celowi służyły wizyty w szkole Istituto Professionale Statale per l'Industria e l'Artigianato "L.Battista Alberti w Rimini. Nauczyciele pytali niezwykle dokładnie o szczegóły pracy tak dużej szkoły i otrzymali bardzo wiele rad, które można zastosować także w naszej placówce. Równie owocne było spotkanie z przedstawicielem firmy informatycznej. Po wysłuchaniu informacji na temat realiów ekonomicznych Włoch, mogliśmy zadać bezpośrednio wiele pytań dotyczących zagadnień z pracą firmy oraz przyszłością uczniów w branży informatycznej.Dopełnieniem tego niezwykle interesującego wyjazdu było zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta w Rimini, Santarcangelo di Romagna, Urbino i San Marino.

Mieliśmy okazję doświadczyć ogromnej życzliwości i serdeczności od osób bezpośrednio opiekujących się naszą grupą ze strony partnera wyjazdu. To wszystko razem powoduje, że wyjazd ten stał się dla nas niezapomnianym przeżyciem, do którego będziemy wracać niejednokrotnie w naszej pracy i kontaktach osobistych.