Środa, 18 kwietnia stała się w naszej szkole wspaniałą okazją do szczególnego wolontariatu – uczniowie Ekonomika mogli oddać krew w szkolnej akcji krwiodawstwa. Zorganizowana ona została w ramach XV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół „Młoda Krew Ratuje Życie”.

 

Tradycyjnie już nasi uczniowie wykazali się ogromną wrażliwością na potrzeby tych, których zdrowie i życie znalazło się w szczególnym niebezpieczeństwie. Kilkudziesięciu młodych dawców stawiło się o godzinie dziewiątej przed szkolną Salą Tradycji, gdzie odbywała się rejestracja. Ci, którzy pozytywnie przeszli badanie lekarskie mogli zająć miejsce w jednym z przygotowanych dla dawców foteli. Chociaż samo oddanie krwi trwa zaledwie kilka minut, to na szkolnym korytarzu przez długi czas stała spora kolejka młodych wolontariuszy - w naszej szkole dawców zawsze jest wielu.

Ostatecznie udało się dzisiaj zebrać 21 litrów krwi. To kolejna cegiełka szkolnej społeczności Ekonomika na rzecz najbardziej potrzebujących.

W ich imieniu serdecznie Wam dziękujemy!