W roku szkolnym 2017/18 miała miejsce II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. Wzięło w niej udział ponad 600 uczniów z całej Polski. Konkurs miał charakter trzyetapowy. Dwa pierwsze etapy odbyły się poprzez Internet za pośrednictwem strony konkursu. Do finału konkursu dostało się 46. uczniów z 13 szkół, w tym aż 16 uczniów z ZSP nr1 CKU w Garwolinie. Byli to: Karol Barański, Monika Bożek, Rafał Rosłaniec, Damian Rżysko, Weronika Szustek, Agnieszka Trzpil, Jakub Witak (uczniowie 4TCPG), Bartłomiej Czupryn, Patrycja Długoszek, Natalia Kot, Paulina Odziemczyk, Damian Żak (uczniowie 3TCPG), Emil Barbarczyk, Natalia Długosz (uczniowie 2 TCPG) oraz Martyna Krzemińska i Michał Siejka (uczniowie 1TGiPC).
Pisemny test finałowy odbył się 15 marca 2018 r. i był zorganizowany przez Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Tu odnieśliśmy ogromny sukces, gdyż Patrycja Długoszek, Bartłomiej Czupryn, Agnieszka Trzpil i Monika Bożek z naszej szkoły jako wyróżnieni finaliści otrzymali z rąk Dziekana Wydziału Inżynierii Produkcji prof. dr hab. inż. Andrzeja Kolasy przysłowiowy „indeks” na studia o specjalności Technologia Poligrafii w Politechnice Warszawskiej. Pozostali uczniowie również zostali obdarowani dyplomami i nagrodami od sponsorów.
Uczniów do konkursu przygotowywały panie Bogusława Bogucka i Marta Ozóg.


O konkursie czytaj również:

https://www.wip.pw.edu.pl/poligrafia/Aktualnosci/Sukces-II-edycji-Ogolnopolskiego-Konkursu-Poligraficznego-dla-uczniow-szkol-srednich

https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl/galeria