Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU w Garwolinie w ramach programu Erasmus + brali udział w praktykach zawodowych we Włoszech w Rimini. Uczyli się zawodu, doskonalili znajomość języka angielskiego, zwiedzali atrakcyjne miejsca, zdobywali doświadczenie potrzebne w życiu każdego młodego człowieka. 

We włoskim Rimini w dniach od 24 lutego do 10 marca 2018 roku grupa 15 uczniów klasy III technikum informatycznego odbywała dwutygodniowe praktyki zawodowe. Wysoki poziom prowadzonych zajęć i duże zaangażowanie prowadzących sprawiły, że uczniowie chętnie wykonywali powierzone zadania, podnosząc tym samym poziom swojej wiedzy i umiejętności. Przy okazji zwiedzano niektóre, turystycznie atrakcyjne, miejsca Włoch- Rawennę, Wenecję, San Marino. Chociaż pogoda jak na tę porę roku okazała się kapryśna (Włochów zaskoczyła zima), to wyjazd należy do bardzo udanych. Warto wspomnieć, że uczniowie w ramach projektu otrzymali „kieszonkowe”, które mogli przeznaczyć na własne potrzeby.

Po ukończeniu praktyk wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzający odbycie praktyk w kraju UE, dzięki temu mogą starać się o pracę na europejskim rynku pracy.

Cieszymy się, że nasze szkoły uczestniczą w unijnych programach czy projektach, które uczą kluczowych kompetencji, przedsiębiorczości, posługiwania się językiem obcym, a przede wszystkim otwierają młodego człowieka na świat.