W dniach od 24 lutego do 10 marca 2018 roku grupa 20 uczniów Technikum Ekonomicznego (18 osób z klasy a i 2 osoby z klasy b) wraz z opiekunami: Celiną Zych, Anetą Winek, Beatą Żak i Beatą Skwarczyńską, przebywała w Grenadzie w ramach praktyk zawodowych Erasmus+.
Grupa ekonomistów odbyła dwutygodniową praktykę w hotelach, sklepach SPRINTER, szkole językowej i biurze projektu Erasmus+. W każdym miejscu praktyk uczniowie spotykali się z dużą życzliwością i serdecznością. Wykonywali zadania związane z ich zawodem i rozwijali umiejętność posługiwania się językiem obcym.

Organizatorzy wyjazdu zagwarantowali uczestnikom zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe oraz bogaty program kulturalny. Uczniowie zwiedzili Grenadę, Sewillę
i Malagę. Uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego, zakończonym ciekawą grą miejską.

Mieli możliwość spróbowania tradycyjnych hiszpańskich potraw i słodkości.