42 osoby oddały dziś krew podczas zorganizowanej w naszej szkole akcji honorowego krwiodawstwa. Zdecydowaną większość tej liczby stanowią uczniowie, ale byli wśród nich także i nauczyciele.

Kwadrans przed godziną dziewiątą na szkolnym dziedzińcu pojawił się niecierpliwie oczekiwany przez rzeszę uczniów czerwony autokar – ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Niemal natychmiast, w szkolnej Izbie Pamięci rozpoczęła się rejestracja pierwszych wolontariuszy. Po wypełnieniu niezbędnych dokumentów uczniowie udawali się do mobilnego punktu krwiodawstwa, gdzie po przejściu badań lekarskich mogli w komfortowych warunkach oddać krew. Wielu z nich to prawdziwi weterani, którzy w krwiodawstwie udział biorą od ukończenia 18 roku życia. Byli też tacy, którzy pojawili się tu po raz pierwszy.

Akcja zakończyła się tuż przed godziną 14. Udało się zebrać prawie 19 litrów krwi. Po przebadaniu posłuży ona do ratowania zdrowia i życia innych ludzi.

Krwiodawstwo w Ekonomiku to tradycja. Od wielu już lat, niemal dokładnie co dwa miesiące uczniowie licznie ustawiają się w długiej kolejce po to, aby podzielić się cennym darem, jakim jest krew z najbardziej potrzebującymi. Młodzi, wrażliwi i otwarci na innych ludzi potwierdzają w ten sposób, że zawsze i w każdych okolicznościach można na nich liczyć!

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s