Biorąc udział w ogólnopolskim konkursie „Hejter, Hacker, e-obywatel” nie spodziewałam się, że zostanę jego laureatką. Całość odbywała się pod przewodnictwem Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, a organizatorem był senacki Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym. Konkurs adresowany był do młodzieży szkolnej powyżej 13 roku życia, a jego celem była popularyzacja wiedzy o zjawiskach w cyberprzestrzeni, o bezpieczeństwie w sieci i roli obywatela w budowaniu e-demokracji. Turniej miał sprzyjać podnoszeniu świadomości obywatelskiej wśród młodego pokolenia Polaków. Zadaniem uczestników było napisanie pracy w formie eseju, o treści zgodnej z tematem konkursu. Moja praca znalazła się wśród najlepszych 20 tekstów z całego kraju. Nagrodą dla laureatów był udział w seminarium parlamentarnym w formacie Trójkąta Weimarskiego poświęconemu przeciwdziałaniu hejtowi i hakerstwu w sieci. Uroczystą inauguracje rozpoczął Marszałek Senatu RP, pan Stanisław Karczewski, który następnie wręczył nagrody laureatom.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się pierwsza z trzech części konferencji na temat „Hejt, hacking i nadużywanie sieci. Kto zaczął? Co jest groźniejsze? Kto bardziej odpowiedzialny?” Podczas tej dysputy głos zabrały takie osoby jak: senator Łukasz Mikołajczyk, senator Bundesratu Republiki Federalnej Niemiec – Till Steffen, senator Republiki Francuskiej – Francois Pillet, doktor habilitowany nauk społecznych w zakresie socjologii – pani Magdalena Szpunar, doktor nauk prawnych Maciej Siwicki, inżynier oprogramowania Mikołaj Wielocha, felietonistka tygodnika „Do Rzeczy” i Wirtualnej Polski – pani Katarzyna Sadło, Marcin Radziwoń – współtwórca kanału „5 Sposobów na...”, oraz Daniel Pawlak- youtuber, działający pod pseudonimem DeeJayPallaside.

Konkurs dał mi możliwość zagłębienia się w temat hejtu i hakerstwa, a tym samym pogłębiła się moja wiedza na te tematy.

Opiekun konkursu: Pani Jolanta Konarzewska, sprawdzenie pracy pod względem poprawności językowej i sprawności stylistycznej – Pani Anna Sękulska.

Uczennica klasy 2 a TE – Paulina Gawryś

0
0
0
s2smodern
powered by social2s