W dniu 04.12.2017r w ZSP nr1 CKU odbyło się spotkanie z Panią asp. Danutą Kalinowską, przedstawicielką Komendy Powiatowej w Garwolinie tematem spotkania była „Cyberprzemoc”. Cyberprzemoc (agresja elektroniczna) – stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w internecie, portale społecznościowe i inne. Osobę dopuszczającą się takich czynów określa się stalkerem. Spotkanie skierowane był do uczniów klas pierwszych szkoły ponadgimnazjalnej.
Celem spotkania było:
• podniesienie wiedzy, czym jest cyberprzemoc;
• podniesienie wiedzy, jakie są formy cyberprzemocy;
• zapoznanie ze skutki tego zjawiska;
• umiejętność zareagowania na cyberprzemoc;
• informacja, do jakich instytucji zwrócić się po pomoc.
Organizatorkami spotkania były Pani Anna Biernacka-Rękawek oraz Pani Jolanta Konarzewska.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s