W niedzielę 26 listopada w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Barwy Jesieni w polskim dworze”,

w ramach programu „Malownicze Mazowsze”, któremu towarzyszyła sesja krajoznawcza „Garwolin nad Wisłą” oraz podsumowanie projektu „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy”. Współautorami wystawy byli uczniowie naszej szkoły z klasy 2B i 3B LO klasy artystycznej, grupy plastycznej, którzy uczestniczyli w plenerze pod opieką p. Iwony Jończyk.

 

Idea plenerów w Dworku w Miętnem nawiązuje do tradycji z 1975 r., kiedy goszczono tu artystów plastyków Mazowieckiego Towarzystwa Kultury, dzięki którym powstała

Wiejska Galeria Sztuki integrująca środowisko lokalnych pasjonatów.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością między innymi: wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, starosta garwoliński Marek Chciałowski, znani historycy, plastycy, muzycy i animatorzy kultury oraz grono zainteresowanych sztuką.

Uczestnicy pleneru goszczący na otwarciu wystawy otrzymali pamiątkowe kalendarze z reprodukcją pracy plastycznej powstałej w trakcie pleneru.

Iwona Jończyk

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s