15 pażdziernika 2017 r. minęła 200 rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki. W związku z tym wydarzeniem 6 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się po raz kolejny MIĘDZYNARODOWA MŁODZIEŻOWA KONFERENCJA KOŚCIUSZKOWSKA.

Była częścią corocznych obchodów rocznicy bitwy pod Maciejowicami. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął pan Marek Chciałowski, starosta powiatu garwolińskiego. Prelegentami na tegorocznej sesji byli: dr Mirosław Matosek – „Generał Jan Henryk Dąbrowski w Insurekcji Kościuszkowskiej”, dr Michał Kalbarczyk – „Generał Michał Ignacy Kamieński”, dr Longina Ordon  -  „Spory o Tadeusza Kościuszkę w historiografii i literaturze” i dr Leszek Marek Krześniak – „Nowe wizerunki Tadeusza Kościuszki”. Głos zabrali również uczniowie szkół powiatu garwolińskiego. Z naszej szkoły swój referat wygłosiły Angelika Trzpil i Weronika Dudek z klasy 2a LO. Uczestnicy konferencji mogli również obejrzeć wystawę pocztówek o tematyce kościuszkowskiej z zbiorów Jana Zduńczyka. Pani Iwona Jończyk przygotowała okolicznościową gazetkę "Kościuszko na znaczkach pocztowych".

Obchody zakończyła występ zespołu z Białorusi -chóru „Zgoda” z Brześcia. Za organizację szkolnych uroczystości odpowiadała pani Agnieszka Czypionka.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s