2 października 2017 roku, odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Cytując słowa Cycerona: Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba z niej jeszcze korzystać, przedstawiciel starszych kolegów, w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, powitał wszystkich zgromadzonych uczniów: „W szumie informacji, w chaosie zdarzeń i potencjalnych niebezpieczeństw współczesnego życia powinny istnieć zasady, które pozwolą przetrwać młodemu człowiekowi. Nasza szkoła kultywuje takie wartości, na których wspiera się życie uczniów Ekonomika. Od pierwszego września tworzycie z nami wielką szkolną rodzinę. Zostać Westerplatczykiem, to obok przynależności do konkretnej szkolnej społeczności, także bycie spadkobiercą określonej tradycji, jaką przez 56 lat tworzyli nasi poprzednicy. Pamiętajcie, że jesteśmy otwarci na wszelką pomoc, korzystajcie z naszych szczerych rad”.

 
Pani Dyrektor, powołując się na wieloletnią tradycję szkoły, życzyła uczniom wytrwałości, wielu sukcesów oraz radości z osiągnięć i wyników w nauce. „Pamiętajcie, że tak, jak poprzednicy, Wy też tworzycie historię tej szkoły”.
 
Następnie reprezentanci każdej z klas złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pozostali uczniowie powtarzali słowa przysięgi.
 
Bezpośrednio po uroczystym ślubowaniu wszyscy obejrzeli projekcję filmu 
w reżyserii Stanisława Różewicza, dotyczący bohaterskiej obrony Westerplatte. Warto wiedzieć coś więcej na temat historii, która jest wpisana w nazwę naszej szkoły.
 
Jeszcze raz witamy w naszej szkolnej społeczności!

0
0
0
s2smodern
powered by social2s