Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Uczniowie chętnie wzięli udział w tym wyjątkowym wolontariacie. Tym razem młodzi ludzie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie krew oddawali dla konkretnej osoby.

Kilkanaście godzin wcześniej w lokalnych mediach pojawiła się informacja o 35-letniej kobiecie, która będąc w zaawansowanej ciąży, doznała krwotoku wewnętrznego i straciła dziecko. Teraz sama walczy o życie – potrzebuje krwi. Szkolni organizatorzy krwiodawstwa szybko zaproponowali, aby krew z dzisiejszej akcji w przeznaczona była właśnie dla pani Agnieszki.

Po raz kolejny Ekonomik nie zawiódł. Uczniowie chętnie odpowiedzieli na apel i już przed godziną ósmą tłumnie stawili się na akcję. Najpierw, w Izbie Pamięci musieli się zarejestrować, a potem przed szkołą, w specjalistycznym autokarze ambulansie cierpliwie oddawali krew.

Duża ilość chętnych sprawiła, że dzisiejsza akcja przeciągnęła się niemal do godziny 15, a krwiodawcy musieli sporo czasu spędzić w długiej kolejce. Nikogo to jednak nie zraziło – wszystkim przyświecał jeden cel: ratowanie życia pani Agnieszce.

Ostatecznie w szkolnej akcji krwiodawstwa udział wzięło 50 uczniów oddając w sumie 22,5 litrów krwi.

Dariusz Brzozowski, Jacek Mucha

0
0
0
s2smodern
powered by social2s