W dniach 12 i 25 września, na auli szkolnej miały miejsce pogadanki nt. krwiodawstwa, przeznaczone dla pełnoletnich uczniów naszej szkoły. W związku z coroczną akcja honorowego oddawania krwi w Ekonomiku, nauczyciele uświadamiali młodzież, dlaczego warto dzielić się tak cennym darem i kto może zostać dawcą. Młodzież otrzymała ulotki informujące o zasadach oddawania krwi oraz gadżety reklamujące akcję, w postaci magnesowych zakładek do książek.

Ponadto, uczniowie obejrzeli krótki film opowiadający o pierwszej donacji, wsparty przez akcję „Twoja krew moje życie” oraz prezentacje multimedialne w wykonaniu absolwentów klas TCPG. Prowadzący spotkanie: Dariusz Brzozowski i Iwona Jończyk opowiadali o własnych początkach oddawania krwi i odpowiadali na pytania uczniów. Na zakończenie wszyscy obecni, w ramach informacji zwrotnej, wypełnili anonimowe ankiety.

Iwona Jończyk

0
0
0
s2smodern
powered by social2s