W dniu 18.09.2017 roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „ Sprzątanie świata”.Akcja ta jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławowska – Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem jej było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko.

Nasza młodzież z klasy IV b TE pod opieką p. Anety Winek i p. Marii Kowalczyk uprzątnęła teren wokół szkoły. Posegregowane śmieci trafiły do odpowiednich pojemników. 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s