Sytuacja jest wyjątkowa, więc mieliśmy w tym roku wyjątkowe zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. 24 kwietnia 2020 r. nie było uroczystej mszy świętej, uścisków dłoni, ale były podziękowania, gratulacje, wyróżnienia i ciepłe słowa otuchy. 

Tegorocznych abiturientów ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie żegnali: Dyrekcja, wychowawcy oraz nauczyciele.

W tak uroczystym i ważnym dniu cieszę się, że chociaż w ten sposób możemy być razem – tymi słowami przywitała wszystkich uczestników wirtualnego zakończenia roku szkolnego klas maturalnych Dyrektor Marzena Tudek, która podsumowała osiągnięcia uczniów, ich zaangażowanie w reprezentowanie szkoły na szczeblach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Gratulacje spłynęły także na uczniów kończących szkołę z wyróżnieniem.

W uroczystości uczestniczyli również goście: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Woźniak, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Weronika Teperek-Duchna.

Jako pierwszy przemówił do uczniów poseł Grzegorz Woźniak:

Bardzo gratuluję całej dyrekcji bo jesteście jedyną szkołą w powiecie garwolińskim, która zorganizowała wirtualne zakończenie roku  szkolnego.

Podczas balu studniówkowego powiedziałem żebyście robili zdjęcia, nagrywali filmy bo to ostatni moment na spotkania w takiej grupie. I tak się stało, że już chyba takiej grupy nie będzie. Dzisiaj żegnamy się wirtualnie…Ja wam życzę, żeby ten okres zahartował wszystkich, życzę wam, żebyście realizowali swoje plany, marzenia i byli ludźmi, którzy będą sławić tę szkołę i tę ziemię na różnych ścieżkach, na których będziemy się spotykać.

Wicestarosta Iwona Kurowska, oprócz gratulacji, podkreśliła, że sytuacja, z którą się mierzymy ma wymiar pokoleniowy, co tym bardziej motywuje do rozwagi, spokoju i dojrzałości w podejmowaniu decyzji:

Przyszło nam przeżyć coś, czego nikt inny nie przeżył i staram się patrzeć na to jako na doświadczenie pozytywne. Każdego z nas to w jakiś sposób dotyka. Jak powiedział Jan Paweł II, każdy ma swoje Westerplatte [...]. Trzeba przeżyć to godnie. Życzę wam żebyście podejmowali właściwe decyzje, które będą Was prowadzić przez całe życie.

Nie zabrakło także słów podziękowania  ze strony maturzystów, którzy docenili zaangażowanie i wsparcie wszystkich nauczycieli nie tylko w ostatnich miesiącach.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim maturzystom ukończenia szkoły.

Życzymy połamania piór na maturze!

 

 

 

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s