10 marca 2020 r. klasa 1 TG (G) świętowała Dzień Kobiet i Mężczyzn, uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych oferowanych przez Centrum Sportu i Kultury oraz Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie.

Na początek młodzież wraz z wychowawcą p. Iwoną Jończyk obejrzała wystawę fotograficzną w Galerii Kotłownia pt. Z drogi, na której można było podziwiać efekt pieszej podróży do Wietnamu Mariusza Rutkowskiego. Piękne czarno-białe zdjęcia relacjonowały życie zwyczajnych ludzi poznanych w odległych zakątkach świata.

Kolejnym punktem wycieczki było zapoznanie z bogatą ofertą Mediateki, która oferuje szeroki wybór audiobooków i filmów DVD oraz stanowiska komputerowe z nielimitowanym dostępem do internetu.

Głównym celem wycieczki było spotkanie z Tomaszem Sobanią, 21-letnim pisarzem, biegaczem ekstremalnym i podróżnikiem. Autorem takich książek jak: Nowy Świt, Speculo oraz 7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka, który opowiedział o swoim dwumiesięcznym rejsie niepodległościowym na okręcie Dar Młodzieży, uczestnictwie w Światowych Dniach Młodzieży  w Panamie, biegach charytatywnych dla osób potrzebujących (na 300 i 700 km) oraz ciężkiej i wytrwałej pracy nad sobą i realizacją swoich marzeń.

Tomasz Sobania to świetny mówca, bardzo otwarty na ludzi i na świat, który maksymalnie wykorzystuje to co oferuje mu życie i uparcie dąży do celu.

Młodzież z zainteresowaniem słuchała prelekcji, oglądała zdjęcia i filmiki z podróży oraz spotkań ze znanymi osobami kultury, sportu i polityki.

Na koniec spotkania uczennica naszej szkoły, w konkursie internetowym dotyczącym maratonów Piotra Sobani, wygrała książkę Nowy Świt.

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s