3 marca 2020 r. w Białymstoku odbył się finał VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4aTE: Piotr Strachota, Paulina Gawryś, Kamil Podgórski, Adrian Mikusek, Damian Piętka, Żaneta Piesio, Beata Zięcina, Izabela Paziewska oraz Aleksandra Stodulska z 4bTE.

Finał olimpiady składał się z dwóch etapów części pisemnej i ustnej. Do drugiego etapu awansował Piotr Strachota, który wykazał się olbrzymią wiedzą i umiejętnością przedstawiania argumentów przed komisją konkursową oraz zgromadzoną publicznością. Uczeń po wylosowaniu zestawu trzech pytań oraz krótkim przygotowaniu musiał w pięć minut zaprezentować wybrane dwa zagadnienia. Oceniano zakres i formę wypowiedzi, umiejętność argumentowania, wnioskowania i znajomość tematu. Należy podkreślić, że do finału zakwalifikowało się ponad 70 uczniów z całej Polski. Natomiast do ścisłego finału przeszło tylko 20 najlepszych uczniów! W klasyfikacji końcowej Piotr Strachota zajął VIII miejsce zdobywając atrakcyjne nagrody.

Uczniowie, którzy nie przeszli do drugiego etapu, mogli zwiedzić zabytki Białegostoku pod opieką p. Beata Żak.

Do Olimpiady uczniów przygotowała p. Maria Kowalczyk.

Gratulujemy!!

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s