W sobotę, 1 lutego 2020 r., w Hotelu Sulbin, uczniowie klas III liceum przeżywali niezapomniane chwile podczas balu studniówkowego.

Część oficjalną otworzyli Zuzanna Żukowska i Kamil Siwek, którzy w imieniu wszystkich maturzystów powitali zgromadzonych gości, przypominając jednocześnie o symbolice balu studniówkowego:

Symboliczny bal studniówkowy przypomina nam, że wkrótce wkroczymy w dorosłość. Zmierzymy się
 z nią właśnie podczas egzaminu dojrzałości. To zawołanie przyszłości pozwala nam stać tu przed państwem i skierować słowa podziękowania dla dyrekcji, rodziców, wychowawców i nauczycieli, dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że możemy startować w dorosłość, a jesteśmy przekonani, że zapewniliście nam dobry start, który pomoże wzbić się ponad przeciętność i uchwycić wszystkie zamiary, marzenia, aspiracje
– mówili Zuzanna Żukowska i Kamil Siwek, po czym życzyli maturzystom dobrej zabawy na studniówce.

Następnie głos zabrała Dyrektor szkoły Marzena Tudek:

Studniówka to jeden z najprzyjemniejszych momentów w pracy dyrektora i w pracy całej szkoły. Cieszę się, że możemy dziś w tak zacnym gronie świętować to wydarzenie. Dziękuję gościom za przybycie. Państwa obecność podkreśla uroczysty charakter tego wyjątkowego balu. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom, którzy dziś w uczniach będących na studniówce nie mogą rozpoznać tych, z którymi spotkali się trzy lata temu. Dziękuję państwu za ukształtowanie młodych charakterów za szczepienie pasji i za codzienną troskę. Drodzy rodzice, zapewne ze wzruszeniem i niedowierzaniem patrzą dziś państwo na swoje dzieci, myśląc: Jak to się stało? Kiedy oni tak dorośli? Gratuluję państwu zorganizowania tego pięknego balu… Drodzy uczniowie, bohaterowie tego dzisiejszego wieczoru… Zanim trzeba będzie się zmierzyć z tym najważniejszym egzaminem w życiu – maturą, przed wami jeden z niepowtarzalnych wieczorów, który zapewne na zawsze pozostanie w waszej pamięci – mówiła Dyrektor, po czym życzyła uczniom dobrej zabawy.

Życzenia uczniom złożyli również poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska i przewodnicząca komitetu studniówkowego Małgorzata Żukowska.

Tradycyjnie, po części oficjalnej mogliśmy podziwiać poloneza w wykonaniu uczniów z Dyrekcją na czele.

Zabawa studniówkowa z zespołem Aneks trwała do białego rana.

Iwona Ostrowska

0
0
0
s2smodern
powered by social2s