W ramach projektu „ Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe: „Kompetencje – zdobądź dziś, wykorzystaj teraz i w przyszłości.”

 

Uczniowie klasy 3 technikum grafiki i poligrafii cyfrowej: Aleksandra Glinka, Alicja Gontarz, Karolina Majewska, Jakub Misiak, Magdalena Kałaska, Martyna Krzemińska, Olivia Mróz, Wiktoria Olko, Martyna Poświata, Szymon Pytlarczyk, Kacper Rutkowski, Patryk Żak pod opieką p. Agnieszki Karwowskiej i p. Emilii Zalech od 27 stycznia do 7 lutego 2020 r. odbywali praktyki w firmach poligraficznych w hiszpańskiej Maladze.

W ramach rozwijania kompetencji świadomości i ekspresji kulturowej uczniowie poznawali różne zakątki Andaluzji. I tak mogli zobaczyć jedno z najstarszych miast Rondę, o której Ernest Hemingway tak pisał: „Całe miasto jak okiem sięgnąć jest niczym innym, jak romantyczną kulisą teatralną”. Ruiny starożytnego miasta rzymskiego Baelo Claudia, którego początki sięgają II w. p.n.e. Mogli podziwiać piękno natury idąc szlakiem El Caminito del Rey, ciągnącym się wzdłuż stromych ścian wapiennego wąwozu. „Zdobyli” Skałę Gibraltarską, na której znajduje się rezerwat przyrody, żyją w nim magoty (gatunek makaków). Oczywiście codziennie, po zakończonych praktykach zwiedzali Malagę, byli w Centrum Sztuki Współczesnej Pompidou, Muzeum Picassa. Zwiedzili zamek z XIV wieku Gibralfaro oraz renesansową katedrę.

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s