We wtorek 17 grudnia 2019 r. klasa 1 TG (G) wraz z wychowawcą panią Iwoną Jończyk uczestniczyła w  spotkaniu z podróżnikiem Piotrem Wnukiem. Organizacją wydarzenia zajęła się Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie.

Piotr Wnuk to pasjonat podróży w stylu wagabundy, przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany i wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków.

Autor spotkania w barwny sposób opowiedział o swoich dwóch wyprawach do Indochin – Wietnamu, Laosu, Kambodży oraz Birmy. Zaprezentował swoje przygody oraz przybliżył dominującą w tym rejonie świata religię, jaką jest buddyzm i animizm.

Pan Piotr podzielił się swoim doświadczeniem, jak był wolontariuszem w wiejskiej szkole im. Polskich Żołnierzy (patroni szkoły stacjonowali w Kambodży w latach 1992-1993 i odpowiedzialni byli za zabezpieczenie logistyczne i inżynieryjne ONZ-towskich sił pokojowych), gdzie wykonywał wszystkie niezbędne i potrzebne do prowadzenia szkoły prace.

Podróżnik opowiedział o wielu wspaniałych rzeczach, które udało się mu doświadczyć podczas wypraw; o bezinteresownych, ciężko pracujących ludziach; o zjawiskowej, dzikiej naturze i towarzyszącej mu na każdym kroku odmienności od tego co znane.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w Galerii Kotłownia, w której po generalnym remoncie odbył się wernisaż prac artystów związanych  z powiatem Garwolin. Wystawa nosi tytuł Miejsce i Tożsamość.

Uczniowie mogli zapoznać się z różnorodną twórczością trzynastu miejscowych artystów w zakresie: malarstwa, ikonopisarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby i fotografii.

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s