26 listopada 2019 r., jak co roku, uczniowie uczestniczyli w festiwalu  filmów rosyjskich  XIII Sputnik nad Polską w kinie Luna w Warszawie. Projekcję z serii Mały Sputnik poprzedził wykład wprowadzający p. Doroty Walczak Słowiańskie straszyłki, o duchach, upiorach, strzygach i innych potworach.

Następnie obejrzeliśmy dwa filmy Domowik w reżyserii Jewgienija Biedariewa  i Abigaile w reżyserii Aleksandra Bogusławskiego. W trakcie seansów młodzież mogła wzbogacić swoje słownictwo z języka rosyjskiego, podziwiać piękną architekturę Moskwy. Trzeba przyznać, że efekty specjalne i wizualne sprawiły, że mogliśmy się przenieść w niezwykły fantastyczny świat bohaterów.

Organizatorem wyjazdu była p. Ewa Pęcak, opiekunami wycieczki p. Agnieszka Karwowska i p. Ewelina Okoń.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s