12 listopada 2019 roku odbył się niezwykły spektakl muzyczny "Koncert dla Polski", który wpisał się w obchody odzyskania Niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji krótkiego rysu historycznego przygotowanego przez uczennice Olę Stodulską i Sandrę Piskorz.

 

Pierwszą piosenkę „Przybyli ułani pod okienko” zaśpiewali Milosz Krogulec i Mateusz Siembora przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego w skład którego wchodzili: Łukasz Dąbrowski – akordeon, Maja Skurka – wiolonczela i Apolonia Oskroba – skrzypce. W koncercie mogliśmy usłyszeć takie piosenki jak: „ Rozkwitały pąki białych róż”, „Dziś idę walczyć mamo” czy „ Biały krzyż”.

Zaprezentowano także sylwetki bohaterów z okresu II wojny światowej  – rotmistrza Witolda Pileckiego, Inki czy lotników Dywizjonu 303. Na koniec zespół szkolny z solistką Amelią Majek wykonał piosenki z okresu stanu wojennego.

Soliści, którzy wzięli udział w koncercie to: Mateusz Siembora, Miłosz Krogulec, Klaudia Krawczyk, Jagoda Paziewska, Natalia Baran, Zuzanna Mirosław, Apolonia Oskroba i Maja Skurka. W wystąpił również chór złożony z uczniów klasy IB LO (P) I IB LO (G). 

Nad oprawę multimedialną koncertu czuwali Maciej Zalech i Paweł Tomala, dekoracje przygotowała p. Kinga Dębska. 

Wśród zaproszonych gości byli: p. starosta Iwona Kurowska i p. Dyrektor Wydziału Edukacji Weronika Teperek–Duchna.

 

Organizatorzy koncertu p. Katarzyna Ochnio i p. Andrzej Ostolski, zdjęcia Katarzyna Kuźnia. 

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s