W dniach 03-07 VI 2019 r. siedmiu  nauczycieli  ZS Nr 1 w Garwolinie poszerzało swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w programie POWER "Mobilność to sukces" realizowanym na zasadach programu Erasmus+. Ideą przewodnią wyjazdu było zdobycie nowych wiadomości związanych z działaniem szkolnictwa zawodowego w systemie edukacyjnym Hiszpanii.

Temu szczególnemu celowi służyło szkolenie  w  Escuela Superior de Comunicacióny Marketing  w Granadzie (ESCO). Nauczyciele obserwując zajęcia w szkole mieli możliwość zapoznania się z zasadami oceniania uczniów, motywowania ich do nauki jak również metodami pracy z uczniem słabym i zagrożonym. Wzięli udział w warsztatach pt.  „Wykształcenie umiejętności samopoznania i autoanalizy jako ważny etap przy planowaniu i podejmowaniu działalności zawodowej młodzieży we współczesnej Europie”. Zapoznawali się z wyposażeniem placówki w sprzęt komputerowy, oprogramowaniem do projektowania banerów reklamowych dla kampanii online, ulotek i plakatów dla reklam drukowanych   oraz podpatrywali tamtejsze rozwiązania techniczne związane z drukowaniem wielkoformatowym, obsługą ploterów i maszyn drukujących. Pytali niezwykle dokładnie o szczegóły pracy tak dużej placówki i otrzymali bardzo wiele rad, które można zastosować także w naszej szkole. Mieli również możliwość zwiedzić Granadę,  Cueva de Nerja oraz Alhambre.

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s