Dziennikarze to czwarta władza w demokratycznym państwie. Kształtują opinie publiczną wpływając jej decyzje i wybory. Jak zostać dziennikarzem? jakie trzeba mieć predyspozycje do tego zawodu? I w końcu czy rzeczywiście jest to ten jedyny i wymarzony zawód.

 

Na te i inne pytania mogli uzyskać odpowiedzi uczniowie 1TGTp 10 października 2019 r. na warsztatach dziennikarskich w telewizji PandaTV prowadzonych przez p. Marlenę Kałużyńską-Tyburską.Spotkanie zaczęło się od testu sprawdzającego znajomość żargonu dziennikarskiego. Uczniowie mogli się dowiedzieć co to jest np. belka i jak wykorzystywany jest prompter w mediach. Oczywiście oprócz teorii najważniejsza jest praktyka dlatego sami musieli nagrać wcześniej przygotowane sześciominutowe materiały informacyjne z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

Dziękuję za współpracę p. Lidii Michalik.

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s