Jak zostać strażakiem albo policjantem? To marzenie wielu w okresie dzieciństwa. Dlatego w ramach Październikowych Dni Kariery Zawodowej, 8 października 2019 r.,  uczniowie 1d LOp wzięli udział w spotkaniach, które odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie.

Co trzeba zrobić, aby służyć w Policji? Kto ma szansę na pracę w Policji? Jak wygląda test sprawnościowy? Na te i inne pytania odpowiadała sierż. sztabowa Małgorzata Pychner, która stwierdziła, że to zawód dla ludzi z pasją. Bardzo wymagający i dużo dający w zamian. Dowiedzieliśmy się, że policjanci tworzą razem stutysięczną formację, odpowiadającą za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. Mogliśmy na własne oczy przekonać się jak wygląda areszt, co znajduje się w magazynie policyjnym i zobaczyć przy pracy psa tropiącego.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie dowiedzieliśmy się jak wygląda dzień pracy strażaka. Okazało się, że nie każdy z nas może nim zostać. Przeciwwskazaniem do wykonywania tego zawodu jest choćby lęk wysokości! Wzięliśmy udział w „akcji ratunkowej”, spróbowaliśmy ubrać się w pełny strój strażaka jadącego na akcję w ciągu trzech minut!

Jedno jest pewne, żeby wykonywać te zawody, trzeba być obywatelem polskim, przejść testy sprawnościowe i psychologiczne, nie można być karanym i najważniejsze trzeba chcieć pomagać innym!

Dziękuję p. Sylwii Kozyrze za organizację, a p. Wioletcie Sybilskiej-Dłubak i p. Barbarze Jastrzębskiej za opiekę nad uczniami.

Agnieszka Karwowska

0
0
0
s2smodern
powered by social2s