Jak co roku społeczność szkolna zaangażowała się w organizację obchodów kościuszkowskich, które rozpoczęły się 4 października w Żelechowie a zakończą się 18 października 2019 r. sesją naukowa w Cytadeli Warszawskiej. W tym roku przypada 225. rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej. Jednym z punktów obchodów rocznicy na ziemi garwolińskiej jest XX Młodzieżowa Konferencja Kościuszkowska, organizowana w naszej szkole we współpracy z Polską Fundacją Kościuszkowską.

W pierwszej części spotkania zgromadzeni uczniowie i nauczyciele mogli wysłuchać prelekcji dr. Leszka Marka Krześniaka „50 lat działalności Towarzystwa Miłośników Maciejowic dla rozwoju tradycji kościuszkowskich w powiecie garwolińskim”. W drugiej części młodzież powiatu garwolińskiego w swoich wystąpieniach próbowała odpowiedzieć na pytanie „Jakie przesłania Tadeusza Kościuszki są nadal aktualne?”. Naszą szkołę reprezentował Kacper Fidala z klasy 2a LO. Ostatnim punktem konferencji był występ Ludowego Żeńskiego Zespołu Wokalnego „Przyjaciółki” działającego przy Miejskim Domu Kultury w Iwacewiczach na Białorusi.

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s